Athena – Geberiyorum

          En yeni single çalışması “Geberiyorum” ile yeniden ülkemizin müzik gündeminin üst sıralarına yerleşen Athena grubu, farkını bir kez daha ortaya koydu.

          Geçtiğimiz aylarda “Ses Etme” şarkısına çektikleri klip geniş yankı uyandırmış, verdiği mesajla dinleyicilerin dikkatini çekmeye çalışmıştı. Görünen o ki, her yeni çıkışlarında fark yaratmayı sürdürecek grup; zira bu albümlerinde yaptıkları Nazım Hikmet vurgusu bunun en büyük göstergesi.

Athena-Geberiyorum-en yenileri

          Nazım Hikmet, yaşam serüvenini istediği gibi bu topraklarda sonlandıramadı belki ama kıymeti sonradan anlaşılan her sanatçı gibi eserleriyle yaşamaya devam ediyor. Üstelik şiirleri dünyanın birçok farklı ülkesinde yeni nesillerle buluşarak yeni projelerin de konusu oluyor. Athena da bunlardan birine imza atarak, şairin “Günler” isimli şiirini bestesini yorumladı.

          Şairin bu sevilen şiirini besteleyen isimse ülkemizde yetişen yetenekli müzisyenlerden biri olan Ali Kocatepe. Sosyal medya hesaplarından bilgi veren ve Nazım Hikmet’in yer aldığı kapak fotoğrafını takipçileriyle paylaşan grup, daha şimdiden ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Albümün Pasaj Müzik etiketi taşıdığını da belirtelim.

          Nazım Hikmet’in Günler şiirinin ilk dörtlüğündeki dizeler ise şöyle: Geçip gitmiş günler gelin/Rakı için sarhoş olun/Islıkla bir şeyler çalın/Geberiyorum kederden.”

CEVAP VER