Beyaz Balina

          En yeni Türk filmlerinden “Beyaz Balina”, Cuma günü itibariyle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

          Film, iki küçük çocuğun arkadaşlık serüvenini anlatan sıcak bir dram. Anadolu’da geçen bu hikaye ile sinema sektörüne nitelikli bir giriş yapmak isteyen yönetmen A. Uygur Öztürk, gerçek bir yaşam öyküsünden ilham alan etkileyici bir projeye imza atmış. Film ile vermek istediği mesajı ise Anadolu’daki çocuklara kitap sevgisi kazandırmak olarak açıklıyor yönetmen.

Beyaz Balina-en yenileri

          Filmin senaryosu Sühan Bozdağ tarafından yapılırken, müziklere Cenk Erdoğan imza atmış. Oyunculuklarda ise Efe Karaman, Kaan Ürkmez, Erden Alkan, Güneş Sayın, Umut Karadağ ve İbrahim Öner gibi isimler başlıca rolleri paylaşmış.

Beyaz Balina-en yenileri
Beyaz Balina-en yenileri

          Özet:

          Ali, büyükşehirde yaşarken anne ve babasını kaybeder ve dedesinin köyüne gitmek zorunda kalır. Buradaki dünya ona çok yabancıdır ve adapte olmakta epey bir güçlük çekmektedir. Köyde kendi yaşlarında, Vahap isimli haşarı bir çocuk vardır ve onunla birbirlerine düşman kesilirler. Fakat aradan bir süre geçtikten sonra bu zıtlaşma yakın arkadaşlığa doğru evrilir. Ali daha önce “Moby Dick” isminde bir kitaba başlamış ancak bitirememiştir. Şimdi Vahap ile birlikte bu kitabın peşine düşecekler fakat onu orada bulmanın hiç de kolay olmadığı gerçeğiyle karşı karşıya kalacaklardır.

CEVAP VER