İlk Atlas – Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan

          Fazıl Say’ın prodüktörlüğünü üstlendiği “İlk Atlas”, Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan’ın birlikte imza attıkları bir albüm. Şiir, nota ve vokallerin en yüksek seviyede buluştuğu albüm, en yeniler içerisinde adeta parıldıyor.

          Mezzosoprano Senem Demircioğlu ile piyanist İklim Tamkan, Fazıl Say’ın övgülerle bahsettiği iki müzisyen. Albümün kayıt aşamasında Fazıl Say da sanatçılara katkı sağlamış. Ayrıca Fazıl Say’ın iki şarkısının farklı yorumu da albüm içerisinde mevcut ve sanatçının büyük beğenisini kazanmış.

          Hepimizin yakından tanıdığı şairlerden alınan şiirler, kulakların pasını silen şarkılara dönüşüyor albümde. Metin Altıok, Cemal Süreya, Behçet Aysan, Edip Cansever, Ahmet Erhan, Ömer Bedrettin Uşaklı ve Fikret Amirov’un dizelerinden oluşan toplam 10 şarkıya yer verilmiş. Müziklerde Ajlan Akyüz, Fazıl Say, Doğan Duru ve albümü hazırlayan iki ismin payı var. Düzenlemelerin tümü İklim Tamkan’a ait.

          Albümde sırasıyla İlk Atlas, Kan Var Bütün Kelimelerin Altında, Yıldızların Altında, Şey, Şey, Şey ve Şeylerden, Artık Her Şey Bitti, Fotoğraf, Sevmiyorum Seni, Men Seni Araram, Sen Yanıma Gelince ve Bu Kekre Dünyada isimli eserler yer alıyor.

          Daha önce Serenad Bağcan ile Fazıl Say’ın hazırladığı albümleri de hatırlatan albüm, klasik müzik ve şiire gönül verenler için oldukça güzel bir tercih olacak. Albümün Ada Müzik etiketi ile yayınlandığını da son olarak satırlarımıza ekleyelim.

CEVAP VER