Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu – Bilinmeyenle Karşılaşmak

          Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, ülkemiz sınırlarında yapılan müzik çalışmalarında çıtayı en üst seviyelere çıkarmış iki büyük sanatçı. Onları ayrı ayrıyken de, bir aradayken de dinlemek büyük bir zevk ve canlı dinleyebilme gibi bir lüksümüz olduğu için çok şanslıyız. Her ne kadar hak ettikleri ölçüde ilgi göremeseler de, yurt dışı dahil olmak üzere birçok yerde kemik bir kitleye hitap ediyor ve saygı görüyorlar. Öyle ki, her ikisinin de ismini duyunca heyecan duyan çok insan mevcut. Hazırlıkları başladığından itibaren yine heyecanla beklenen “Bilinmeyenle Karşılaşmak” albümü, iki sanatçının bir müzik ziyafeti olarak en yeniler arasında yerini aldı.

          İki sanatçı daha önce iki yıl arayla “Gülün Kokusu Vardı” ve “Anadolu Beşik” isimli iki albüme imza atmıştı. Aradan on yedi yıl geçtikten sonra yapılan bu albüm, dinleyenler için aynı zamanda hasret gidermek anlamına geliyor.

          Erkan Oğur meşhur perdesiz gitarı başta olmak üzere kopuz, bariton gitar ve klasik gitarını da konuşturduğu albümde, İsmail Hakkı Demircioğlu ona divan bağlama ile eşlik ediyor.

          Albüm 15 şarkıdan oluşuyor ve “Sen Benden Gittin Gideli”, “Ağlama Yar” gibi şarkıların sanatçılara özgü yorumlarını da içeriyor. Diğer şarkılar ise Yüce Dağ Başında, Havada Kar Sesi Var, Eski Tüfek, Eğer Aşkı Seversen, Sunalar, Mihrican mı Değdi, İşidin Ey Ulular, Gökte Uçan Huma Kuşu, Ben Meylimi Üç Güzele Düşürdüm, Kar Yağar Karamisa, Derdim Bitmez ve Dağ Üstüne Dağı Koysam.

          Arşivlere alınabilecek ve özenle korunması gereken bir albüm olarak gösterebiliriz çalışmayı. Son olarak, albümün her daim kaliteli işlere imza atan Kalan Müzik etiketiyle yayınlandığını da hatırlatalım.

CEVAP VER