Sabahat Akkiraz & Dostları 47

          Türk Halk Müziği’nin yaşayan en önemli seslerinden Sabahat Akkiraz’ın en yeni albümü “Sabahat Akkiraz & Dostları 47”, son günlerin en önemli müzik haberlerinden biri.

          Sabahat Akkiraz sanat dünyamıza gireli tam 47 yıl olmuş. Neredeyse bir ömür sayılabilecek bu süre içerisinde 30’a yakın albüm çalışması yaptı sanatçı. Türk Halk Müziği’ne sesi, yorumu ve duruşu ile büyük bir nitelik kattı. Bugün ismini duyar duymaz konserlerine koşar adım giden binlerce insan var. Popüler gündemde yer almasa bile kendi piyasasında yıllardır haklı bir popülerliğe sahip.

Sabahat Akkiraz ve Dostları-en yenileri-2

          Bu uzun sanat yaşamı boyunca, yine kendi gibi birçok usta sanatçı ile çalıştı Sabahat Akkiraz. Albümlerini dinleyen ve konuk olduğu ekran programlarını takip edenler çok defa buna tanık olmuştur. Bu yeni albümünde ise kendi ustaları başta olmak üzere hepimizin yakından tanıdığı isimlerle birlikte çalışmış ve eski eserlere yer vermiş sanatçı. Eski ve yeni seslerin bir araya geldiği renkli bir eser ortaya çıkarmış.

          Albümde Arif Sağ, Musa Eroğlu, Erdal Erzincan, Orhan Gencebay, Hüsnü Şenlendirici, Baba Zula, Aylin Aslım, İlhan Erşahin, Mehmet Erdem, Bedük, Muhlis Akarsu, Bedük, Mercan Dede ve Volkan Kaplan gibi isimler bulunuyor. Bu sayede türkülere yeni bir renk katılarak özgün bir eser çıkarılmış ortaya.

          Albüm için çekilen ilk klipte sanatçı Hüsnü Şenlendirici ile birlikte rol aldı. “Ah Aşk” isimli parçanın seslendirildiği klibin yönetmenliğini ise Dağhan İş üstlendi.

          Türkü dinlemeyi seven tüm dinleyicilerin çekinmeden arşivlerine ekleyebilecekleri bir albüm diyebiliriz netice itibariyle.

CEVAP VER