Gevende – Kırınardı

          Eskişehir’de yıllar önce kurulan ve gerçekten farklı bir anlayışı ile büyük beğeni kazanan Gevende’nin en yeni albümü “Kırınardı”, önümüzdeki günlerde plak formatı ile de piyasada olacak.

          Gevende, ilk olarak sahne aldığı festivallerde büyük ilgi çekmeyi başardı. Yaptıkları müzik kadar samimi ve eğlenceli duruşları, hayata bakış açıları ile de ön plana çıktılar. “Nayu” ismini verdikleri ve sözlerini tersten okudukları şarkı farklarını ortaya koyan çalışmalardan biri olarak tarihe geçti.

Gevende-Kırınardı-en yenileri-2

          Önceki albüm ve sahne performansları hafızalarda hala yerini korurken, “Kırınardı” albümleri ile yeniden kulakların pasını silen bir çalışmaya imza attılar. Albüm 9 şarkı ile oluşturulmuş. Açılış şarkısı “Omelas”. “Tophane’de Güneşli Günler”, “Sessiz Gibi Bir Yer”, “Kırınardı”, “Saroyan”, “Ağlaya Ağlaya”, “Ters Okyanus”, “Vertigo” ve “Domino” ise diğer şarkılar.

          Özellikle “Ters Okyanus” ile “Ağlaya Ağlaya” isimli şarkılar dinleyicilerden en çok beğenisini kazanan ve ön plana çıkan şarkılar oldu.

          Albüm ile ilgili hissiyatlarını paylaşırken gitmek ve kalmak arasındaki çelişkiyi, bir yandan da mücadele ve üretme ile çıkış yolu bulma zorunluluğunu dile getirmiş grup. Zaman ve hayat akıp giderken, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen umuda tutunmaktan başka çaremiz olmadığını belirtmiş bir defa daha.

          Gevende, müziğin dünyayı katlanabilir kılan en önemli unsurlardan biri olduğunu yeniden anımsatabilen gruplarından. Onların bu müzikal yolculuğuna dinleyici olarak eşlik etmek dahi gayet güzel bir duygu.

CEVAP VER