Alt Tarafı Dünyanın Sonu

Alt Tarafı Dünyanın Sonu

          Dram türüne örnek filmlerden hoşlananların tercih edebileceği en yeni örneklerden “Alt Tarafı Dünyanın Sonu”, önümüzdeki hafta vizyona giriyor. Kanada ve Fransa yapımı filmin orijinal adı ise “Juste La Fin Du Monde”.

          Çekimleri Kanada’da gerçekleştirilen film, yönetmenin tercihi nedeniyle Fransız oyuncuların oluşturduğu bir kadro ile çekilmiş. Öte yandan oldukça deneyimli oyuncuların katkısı ile bir ailenin dramatik öyküsünü daha çarpıcı bir şekilde izliyor seyirci.

          Filmin yönetmenliğini üstlenen isim Xavier Dolan ve kendisi aynı zamanda senaryoya da imza atmış. Gabriel Yared ise müzikleri kotaran besteci.

          Gaspard Ulliel, Nathalie Baye, Léa Seydoux, Vincent Cassel, Marion Cotillard, William Boyce Blanchette, Sasha Samar ve Antoine Desrochers, oyunculukları ile filme hayat veren isimler.

Özet:

          Louis-Jean Knipper, yakalandığı hastalık nedeniyle günleri sayılı bir yazardır. On yılı aşkın bir süredir görüşmediği ailesi ile bu yüzden son kez buluşmak ve bir nevi veda etmek istemektedir. Bu amaçla ailesini ziyaret ettiğinde bunun hiç de sandığı kadar kolay olmayacağı gerçeği ile yüzleşir. Ağabeyi herkese tepki gösteren birine dönüşmüş, küçük kız kardeşi ile annesi ise onu tahminlerinin dışında bir tavırla karşılamıştır.