LG G6

          LG G serisinin merakla beklenen en yeni telefonu LG G6, birkaç saat önce Barcelona’ da gerçekleştirilen bir lansman ile gün yüzüne çıktı.

LG G6-en yenileri

          “A bigger display. But not a bigger phone.” sloganıyla giriş yapan Juno Cho, ekran/panel oranı yüksek bir cihazın geleceğini resmileştirdikten sonra telefonun görseli ekranda belirdi. 9:18 oranında büyük bir ekran ve metal kasaya sahip olan LG G6, yuvarlak hatlarıyla fazlasıyla dikkat çekti. Yuvarlak hatlar, yalnızca kasada kalmamış ekranın köşelerine de taşınmış.

LG G6-en yenileri

          Ice Platinium, Mystic White ve Astro Black renk seçenekleriyle üretilecek olan LG G6, 3300 mAh çıkarılamayan bir bataryaya sahip olacak. Tüm LG modellerinin aksine çıkarılamayan bir bataryaya sahip olması kimilerinden tepki alsa da, telefonun suya karşı dayanıklılığı sağlamak için bu şekilde üretilmiş.

LG G6-en yenileri

          Qualcomm’ un Snapdragon 821 işlemcisiyle hayat bulan LG G6, ikisi 2.35 Ghz diğer ikisi 1.6 Ghz hızlarında çalışan dört çekirdek ile sahaya çıkacak. Adreno 530 grafik işlemcisi ile de yüksek performans vaat eden LG, HDR10 desteği ile kamerasında da işlemci bazlı iyileştirmelere yönelmiş. 4GB belleği (RAM) olan cihaz, 32GB ve 64GB’ lık hafıza seçenekleriyle üretilecek. Ayrıca cihaz içerisine yerleştirilen, işlemci üzerinden ısı ileten bir boru ile kullanım sırasında cihazın yüksek sıcaklık değerlerine çıkması engellenmiş. Birçok telefonunda ısınma sebebiyle “Ghost Screen” sorunu yaşayan LG’nin bu sorunu aştığını umuyoruz.

LG G6-en yenileri

          5.7” lik Quad HD çözünürlüğünde (2880 x 1440) IPS ekrana sahip olan LG G6,  %78.6 değerindeki yüksek ekran panel oranıyla diğer 5.7” ekrana sahip telefonlardan daha küçük boyutlara sahip. Ayrıca cihazın ekranı Gorilla Glass 3 ile korunurken, arka tarafta ise daha dayanıklı olan Gorilla Glass 5 kullanılmış. Tam boyutları 148,9 x 71,9 x 7,9 mm olan telefon, tek elle kullanımda da rakiplerine karşı bir hayli iddialı.

LG G6-en yenileri

          LG’ nin G serisine getirdiği en büyük yeniliklerin başında IP68 Sertifikası geliyor. Daha önce suya ve toza dayanıklılık konusu üzerinde fazla durmayan LG, bu konuya da el atarak pazar payını genişletmeyi hedeflemiş görünüyor. IP68 Sertifikası, su ve toza karşı 1.5 metreye kadar 30 dakika süresince koruma vaat ediyor.

LG G6-en yenileri

LG G6-en yenileri

          LG, G5 ile kullanmaya başladığı çift arka kamerayla büyük bir başarı elde etmişti. LG G6 da bu başarıdan nasibini almış görünüyor. Kameralardan biri 13MP f/1.8 odaklı ve 71 derecelik görüşe sahip. Geniş açı ve derinlik için kullanılan ikinci kamera ise yine 13 MP çözünürlüğünde fakat f/2.4 odağa ve 120 derecelik bir görüşe sahip. Ön kısımda ise 5 MP çözünürlüğünde 100 derecelik görüşe sahip f/2.2 odaklı geniş açılı bir kamera kullanılmış. Cihazın, VR desteği ile 360 derecelik panoramik çekimler yapabildiğini de belirtmekte fayda var.

LG G6-en yenileri

LG G6-en yenileri

          Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile gelecek olan LG G6, geliştirilmiş UX 6.0 UI arayüzü ile daha pürüzsüz bir kullanım vaat ediyor. Geliştirilen kamera seçenekleri ile de daha keyifli çekimler yapmak mümkün.

LG G6-en yenileri

          Özetle yeni LG G6 bir amiral gemisinin taşıması gereken bütün özellikleri bünyesinde barındırıyor. Cihazın fiyatı ise şimdilik merak konusu.

CEVAP VER