Ayşe Hatun Önal’ın En Yeni Klibi: Olay

          Ayşe Hatun Önal, yeni klibi “Olay” ile pop müzik piyasasına şu ara yeniden damgasını vuran isimlerden biri. Oldukça emek harcanan klip yine ilginç, yine güzel ve etkileyici.

Ayşe Hatun Önal-Olay-en yenileri

          Yeni klip “Olay”, birbirinden güzel renklere sahip. Hem solgun çöl ortamını, hem de büyüleyici renkleri birbiriyle buluşturan çekimler, özel bir çalışmanın ürünü olduğunu belli ediyor.

Ayşe Hatun Önal-Olay-en yenileri

          Klip ABD’nin Nevada eyaletindeki Black Rock Çölü’nde çekilmiş. Klip yönetmenliğini Can Sercan ve İlkay Koek’in birlikte üstlendiği çalışmanın kostümlerini ise, sıra dışı işlere imza atmayı seven Rihanna, Madonna ve Pink gibi dünyaca ünlü isimlerin sahne kostümlerini hazırlayan Punk Kouture tasarlamış.

Ayşe Hatun Önal-Olay-en yenileri

          2003 yılında “Çeksene Elini” parçasından tanıdığımız ilk albümü “Sonunda”yla müzik dünyasına geçiş yapan güzel şarkıcı, 2008 yılında “Sustuysam” adlı ilk stüdyo albümüyle “electro house” tarzında, Türkiye’de çok da etkili olmadığını söyleyebileceğimiz bir tür için oldukça başarılı bir çalışma ortaya koydu. Sustuysam albümünün çıkış parçası olan “Kalbe Ben”, yeni albümlerindeki şarkılarında da olduğu gibi, sözlerini Ayşe Hatun Önal’ın yazdığı bir parçadır.

Ayşe Hatun Önal-Olay-en yenileri

          Söz yazma ve beste yapma konusunda oldukça başarılı olan Ayşe Hatun Önal bunun, çocukluğundan beri yapmak istediği bir şey olduğunu ve hiç peşini bırakmadığını ifade ediyor.

Ayşe Hatun Önal-Olay-en yenileri

          Profesyonel müzik hayatının ilk yıllarında “progressive-trance” müzik tarzında denemeler yapan ünlü şarkıcı, sonraki yaptığı çalışmalarda daha çok pop müziğe yönelmiş, ancak “trance-electro house” tarzlarından vazgeçmeyerek, yeni parçalarında yine bu ezgilere yer vermiş. Şarkıcının en yeni albümü olan “Selam Dengesiz”in “Olay” parçası da buna bir örnek.

Ayşe Hatun Önal-Olay-en yenileri

          Son dönemlerde “house” müzik adına etkili çalışmalara imza atan ve Sena Şener ile birlikte çalıştıkları “Feel” parçasıyla oldukça ses getiren Mahmut Orhan, Ayşe Hatun Önal’ın Olay şarkısındaki keman ezgileriyle albümde var olduğunu hissettiriyor.

Ayşe Hatun Önal-Olay-en yenileri

          Aranjmanda İskender Paydaş, Erdem Kınay, Osman Çetin, Sezer Uysal, Gürsel Çelik ve Kaan Gökman gibi etkili isimlerin bulunduğu albüm, oldukça sağlam elektronik altyapılara sahip. Bu da Ayşe Hatun Önal’ın, pop müziğin içerisine elektronik müziği ne kadar doğru kıvamda karıştırdığının bir göstergesi.

CEVAP VER