The Irishman

          Tüm dünyayı ilgilendiren bir sinema projesi, yakın zamanda en yeniler arasına girmeye hazırlanıyor. İki büyük oyuncu Al Pacino ve Robert De Niro’yu yine aynı filmde bir araya getiren “The Irishman” için geri sayım başladı.

          “The Irishman”, “I Heard You Paint Houses” isimli kitaptan sinemaya uyarlanacak olan bir film. 25’i aşkın kişiyi öldüren mafya üyesi bir katilin itiraflarını konu ediyor kitap. Katilin, öldürdüğü kişiler arasında çok ünlü bir mafya babasının da olduğunu itiraf etmesi gündeme büyük bir bomba olarak düşüyor. Öyle ki, ortaya başka biri çıkıyor ve katilin kendisi olduğunu iddia ediyor.

Al Pacino ve Robert De Niro Yeniden Aynı Filmde-en yenileri-2

          Filmde itirafçı katili Robert De Niro, mafya babasını ise Al Pacino canlandıracak. Filmin proje ve yönetmenliğinde ise dünyaca ünlü isim Martin Scorsese var.

          100 milyon dolarlık dev bir bütçe ve ileri teknoloji ile kotarılması planlanan film, aslında yedi yıl öncesinde konuşulmaya başlanmış fakat neredeyse yılan hikayesine dönmüştü. Birçok yapımcı ile görüşülmüş fakat çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü başlangıç aşamasına gelinememişti. Fakat geçtiğimiz günlerde gelen Netflix’in filmin bütün haklarını aldığı haberi ile projenin gerçekleşmesi de kesinleşmiş oldu.

          Geçtiğimiz ay çekimlerine başlanan filmin 2018 yılı itibariyle vizyona girmesi ve Oscar Ödülleri dönemine denk getirilmesi bekleniyor. Hayranı olduğumuz bunca ismin bir araya geldiği yapımın şimdiden heyecan yarattığını rahatlıkla dile getirebiliriz.

CEVAP VER