Plaza Kızları

          “Plaza Kızları”, bu dönemin en yeni kitaplarından biri ve Nazlı Onan imzası ile raflardaki yerini alıyor. Aşk ve dostluk gibi tüm zamanların en popüler iki temasının işlendiği kitap, özellikle genç okuyucuların hoşuna gidecek türden.

          Aşk ve aşık olma duygusu hemen her insanın en az bir kere başına gelen bir deneyim. Bunun hakkında söylenmiş sayısız söz ve fikir olduğu gibi, yine üretilmiş sayısız yazılı ve görsel de mevcut. Bütün bunlar bizden kesitler sunmuş ya da bakış açımızda değişimlere neden olmuştur. Ayrıca her dönem dünya ve yaşam şekilleri değişirken, aşklarımız da o günün konjonktürüne göre evrilir. Bugün gelinen noktada ilişki ve aşkların yozlaştığı çoğunlukla iddia edilen bir görüş olsa da, aşk yine hayatlarımızın içerisinde.

          Plaza kızları, modern zamanın şartlarına ayak uydurmuş karakterlerin aşk ve dostluk serüvenlerine konuk ediyor okuyucuyu. Hayatının merkezine aşkı koyan ve tüm varlığı ile onu arayan, tam tersi bir tezahürle aşktan uzak durmak gerekliliğini savunan ve işlediği bir hatayı telafi etmek için yöntemler arayan üç kadının öyküsü var eserde. Hepsinin karşısında karmaşık bir ilişki geleceği bulunan kadınların aşk ve dostluk etrafındaki hayatları irdeleniyor kitap boyunca.

          Arunas Yayıncılık tarafından okurlara ulaşan Plaza Kızları, çok kafa yormadan okuma yapmak isteyenlerin listelerine ekleyebilecekleri bir kitap.

2 YORUMLAR

CEVAP VER