İrfan Değirmenci – Bir Uyuyup Uyanalım

          Son günlerde gündemde epey bir yer tutan İrfan Değirmenci, kaleme aldığı “Bir Uyuyup Uyanalım” isimli kitabı ile bu kez farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. En yeniler arasına giren kitap, onu daha bir popüler yapacak gibi görünüyor.

          Televizyon ekranlarında tanıdık bir isme dönüşmesinden yıllar önce muhabir olarak görev yapan ve başarılı haberleri ile kısa sürede sivrilen Değirmenci, kariyerinin zirvelerindeyken bir anda işsiz kaldı. Sosyal medyada referandum seçimleriyle ilgili görüşlerini belirttiği mesajların ardından, çalıştığı kanal kendisi ile yollarını ayırdığını duyurdu. Büyük tepkilere neden olan bu olayın ardından elbette ki sonuçta bir değişiklik yapılmadı. Değirmenci’nin ekibindeki önemli isimler de istifa ederek kendisine destek vermiş oldu.

          Söz konusu olayın ardından ortalık biraz da olsa duruldu fakat bu kez yazdığı kitapla gündeme gelmiş durumda İrfan Değirmenci. Yani kendisinin bir yandan bu tip çalışmalar içerisinde olduğunu da anlamış oluyoruz böylelikle.

          Kitabın tanıtım yazısında, kitabı okuyanlara uykuları geldiği takdirde çekinmeden uyumalarını salık veriyor İrfan Değirmenci. Bir uyuyup uyandıktan sonra hayattaki her şeyin daha güzel olacağına inandığını belirtiyor.

          Görüş ayrılıklarının keskinleştiği, fikirlerin çarpıştığı ülkemizde huzurlu günlerin özlemini çekerken, kovulmak gibi bir eylemle karşılaştığı halde umuttan söz eden yazara kulak vermekte fayda var.

          İnkılap Kitabevi aracılığı ile olurlarla buluşan kitap, İrfan Değirmenci’nin görüşlerini merak edenler için önerilebilecek bir deneme.

CEVAP VER