Cereyan

          Yeni sezon Türk filmlerine baktığımızda gerilim türü örneklerinin önceki yıllara göre hayli artış gösterdiğini gözlemliyoruz. Sinema izleyicileri arasında bu türün önemli bir kitle tarafından karşılık bulduğunu düşünürsek, bunun sevindirici bir gelişme olduğunu savunabiliriz. Bu hafta vizyonda yerini almaya hazırlanan “Cereyan”, en yeni gerilim filmlerinden biri.

          Filmin hem senaryosunu, hem de yönetmenliğini Mert Dikmen üstlenmiş. Ayrıca kendisinin ilk uzun metrajlı filmi olmuş Cereyan. Müziklerde Yekta Tez imzası var. Oyuncu kadrosunda ise Murat Yatman, Pınar Bibin ve Salih Bademci hikayenin karakterlerine can veren isimler.

Cereyan-en yenileri-2

          Çekimler için Sapanca seçilmiş ve burada bulunan bir dağ evi, filmin büyük bölümünün çekildiği mekan olarak kullanılmış.

Özet:

          Aylin, bir üniversitenin psikoloji bölümünde öğrenim görmektedir. Kendisine katkı sağlayacağı düşüncesiyle geceleri tanımadığı birileri ile canlı bağlantı kurmakta ve terapi çalışmaları yapmaktadır. Yine bununla ilgilendiği gecelerden birinde Cavit isimli biriyle bağlantı kurar. Cavit, yedi yaşındaki hasta oğlunun ölümünden sorumlu olduğunu, depresyona girdiğini ve ölmek istediğini söylemektedir. Aylin onu caydırmak ister ve sırf bunun için Cavit’in evine gitmeyi dahi kabul eder. Fakat eve gittiğinde anlattıklarının dışında bir adamla karşı karşıya olduğunu fark eder. Cavit uzun sayılabilecek bir sürede hiç kimseyle görüşmemiştir ve onun yanında kalması için her şeyi yapacaktır.

CEVAP VER