Resident Evil: Son Bölüm

          Orijinal adı ile “Resident Evil: The Final Chapter”, dilimizdeki adı ile “Resident Evil: Son Bölüm”, en yeniler arasına son kez katılıyor. Sinema dünyasına giren seriler içerisinde en uzun yapımlar arasında gördüğümüz film, bitişiyle takipçilerine buruk bir tat yaşatacak.

Resident Evil-Son Bölüm-en yenileri-2

          Filmin çekimleri sırasında bazı aksilikler yaşandığından dolayı öngörülen tarihten epey sonra vizyona giriyor. Dublörlerden birinin motosiklet kazası nedeniyle kolunun kesilmesi üzücü bir olay olarak filmin kayıtlarına geçti. Ayrıca başrol oyuncusu Milla Jovovich‘in beklenmeyen gebeliği de çekimlerin epey bir zaman ötelenmesine sebep oldu.

          Filmin senaryo ve yönetmenliğinde aynı isimle karşılaşıyoruz: Paul W.S. Anderson. Müziklerde Paul Haslinger imzası var. Oyuncu kadrosunda Milla Jovovich, Ali Larter, Iain Glen, Ruby Rose, Shawn Roberts ve Eoin Macken ilk dikkat çeken isimler.

Resident Evil-Son Bölüm-en yenileri-3

Özet:

          İnsanlığın zombilerle girdiği büyük savaşın ardından kendini kurtarabilen Alice, artık Kovan’a geri dönmek üzere yola koyulacaktır. Racoon şehrinde konuşlanan düşman şirketse geriye kalan herkesi ortadan kaldırmanın planlarını yapmaktadır. Alice, hem ona yardımcı olabilecek arkadaşlarını bir araya getirmek, hem de bu acımasız gruba karşı savaşını sürdürmek zorundadır. İnsan soyunun kurtulup kurtulmaması bu savaşın sonucuna bağlıdır ve bunu başarmak hiç de kolay görünmemektedir.

CEVAP VER