Ferrari 812 Superfast 2018

          Ferrari, bildiğimiz üzere dünyanın en beğenilen “Süper Otomobil” markalarından biri. Kalabalık bir yerde anket yapılıp kişilerin en sevdiği otomobiller sorulsa, sonucun Ferrari çıkma olasılığı bir hayli yüksek. Ferrari 812 Superfast 2018 ise güçlü üreticinin son canavarlarından biri.

Ferrari 812 Superfast 2018-en yenileri

          Kırmızının en yakıştığı otomobillerden biri olan Ferrari, güçlü İtalyan rakipleri arasında genelde markası en çok konuşulanı. Hatta kırmızı İtalyan denildiğinde, bahsi geçen markanın Ferrari olduğunu anlamak güç olmaz.

Ferrari 812 Superfast 2018-en yenileri

          Ferrari 812 Superfast 2018, markanın 12 silindirli efsane serilerine eklenen en yeni modeli. Ancak aracın motoru arkada değil, ön-orta dediğimiz bölgede yer alıyor. Yani motor sürücünün önünde yer almakta. Yaklaşık 790 bhp güç üreten yer canavarı, bu maksimum gücü 8.500 rpm‘de veriyor. Sevenleri de bu devirlerde bir Ferrari‘nin nasıl kükrediğini iyi bilir. Caddede, bir anda geçtiğini göremediğinizde sesinden tanıyabileceğiniz bu otomobil, 7.000 rpm‘de ürettiği 718 Nm tork ile yerleri adeta kazıyacak kapasitede bir güce sahip.

Ferrari 812 Superfast 2018-en yenileri

          Ferrari düşük devirlerde de yere yapışma kabiliyetini sürdürebilecek şekilde ayarladığı atmosferik motorlu 812 Superfast modelinde aynı zamanda bir ilke imza atıyor. EPS (Electric Power Steering) adı verilen sistemle, otomobilin yol tutuş kapasitesi ekstra güçlendirilmiş. Bu sisteme SSC (Side Slip Control) gibi, Ferrari patentli özellikler de destek veriyor.

Ferrari 812 Superfast 2018-en yenileri

          Dış tasarıma baktığımızda ise aerodinamik açıdan üst seviye olan otomobilin, arka görünüşünde farklı bir yaklaşımda bulunulmuş. Arka rüzgarlık, efsane çiftli farları tamponlara kadar inen bir estetikle örtmüş.

Ferrari 812 Superfast 2018-en yenileri

CEVAP VER