Bir Müzik Efsanesi

          Eda Albayrak’ın kaleme aldığı “Bir Müzik Efsanesi”, en yeni kitaplar arasında yer alan ve teması ile göze çarpan kitaplardan biri. Çocuk öykülerine güzel bir örnek olan kitap, küçükler için ilham verici bir eser.

          Müziğin insan hayatındaki yeri her zaman farklı bir yer tutmuştur. “Ruhun gıdası” olarak tasvir edilmesi boşuna değildir; ruh durumumuza yaptığı olumlu katkılar bilimsel araştırmalara da konu olmuştur. Enstrümanların kulağımıza ilettikleri ses ve nefes, güzel sözlerin her zerremize işleyen izleriyle vazgeçilmezimizdir müzik. Yaşantımızın her döneminde bir şekilde ihtiyaç duyduğumuz ve her türlü duygu durumunu en etkin şekilde bize hissettirendir.

          “Bir Müzik Efsanesi” kitabı, adından da anlaşılacağı üzere sözlü bir müzik yolculuğuna çıkarıyor küçük okuyucularını. Müziğin gücü, anlamı ve hissettirdikleri hakkındaki öyküsü ile sağlam bir temel atıyor taze dimağlara.

          Defne ve Vivi karakterlerinin yaşadıklarına konuk oluyoruz kitabı açar açmaz. Defne, mevsim değişikliklerinin gerçekleşmediğini fark ederek Vivi’ye danışıyor. Vivi bir müzisyen ve cevap vermek için yine müziğin dilini kullanıyor. Vivaldi’nin “Dört Mevsim Senfonisi” isimli eserine kemanı ile yeniden hayat verirken, Defne’ye merak ettiği mevsimlerin bu şekilde geri gelebileceğini de göstermiş oluyor.

          Abm Yayınevi tarafından yayına hazırlanan eser, çocukları için kitap seçen ebeveynlerin rahatlıkla tercih edebileceği türden bir eser.

CEVAP VER