National Geographic İstanbul Gezi Rehberi

          National Geographic imzası ile hazırlanan en yeni kitaplardan “İstanbul Gezi Rehberi”, seyahatlere ilgisi olan okurlar için güzel bir kaynak.

          Medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve hala dünyanın en gözde şehirleri arasında olan İstanbul, yüzbinlerce insanın hayallerini süsleyen bir şehir. Tarihi miras anlamında o kadar çok örnekle dolu ki, canlı canlı yaşayan bir müze olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Her köşesinden tarih fışkıran bir şehre ulaşmanın o kadar kolay olmadığını göz önünde bulunduracak olursak eğer, ona sahip olmamızın değeri de daha net ortaya çıkar.

          İstanbul’u gezmek ciddi bir mesai gerektiriyor öte yandan. Bir rehber ya da şehri bilen bir yakınınız yoksa birçok güzel yeri görme imkanından mahrum kalabilirsiniz. Her zevk ve ihtiyaca uygun bölgenin bulunduğu bu şehirde size en uygun noktaları istediğiniz zamanda görebilmeniz için bir yardım eli şarttır bu yüzden.

          National Geographic, bu kitapta şehrin en güzel noktalarına yer vererek gayet başarılı bir rehber oluşturmuş. Birbirinden farklı tam on beş rota ile haritanın bulunduğu rehber, şehri gezecek okuyuculara büyük bir destek sağlıyor. En iyi restoran ve mekanların, müzelerin, gezilecek bölgelerin belirtildiği kitapla İstanbul’da yapılacak en iyi etkinlikleri belirleme imkanı buluyorsunuz.

          “İstanbul Gezi Rehberi” ayrıca fotoğraflarla desteklenerek fikir edinmenizi daha da kolaylaştıracak bir özelliğe sahip.

          Tristan Rutherford ile Kathryn Tomasetti işbirliği ile hazırlanan kitap, Beta Yayınları tarafından okuyucularına ulaşıyor.

CEVAP VER