Zülfü Livaneli Edebiyatı – Emrah Seferoğlu

          Emrah Seferoğlu’nun kaleme aldığı “Zülfü Livaneli Edebiyatı”, ellinci sanat yılını kutlayan Livaneli ile ilgili en yeni çalışma olarak yayına girdi.

          Zülfü Livaneli gerek sanata yaptığı katkılar, gerekse dolu dolu yaşadığı hayat itibariyle incelenmeyi hak eden sanatçılarımızdan. Müzisyen olarak başladığı sanat hayatında uluslararası bir üne sahip olması da bunu doğrulayan etkenlerden. Edebiyatla olan iç içeliğini verdiği eserlerle herkese gösteren ve en az müzikte olduğu kadar başarı sağlayan sanatçı, üretkenliğin doruklarında geziniyor adeta. Tüm bu özelliklerinin yanında düşünsel anlamda da net tespitler yaparak binlerce kişiyi etkilemeye devam ediyor.

          Emrah Seferoğlu, sanatçının edebiyatı ile ilgili yaptığı kapsamlı bir araştırma neticesinde ortaya çıkardığı bu eserle emsalsiz bir çalışmaya imza atıyor. Sanatçının eserlerine ait bir eleştiriden ziyade onu daha iyi ve derinden anlamamızı sağlayacak önemli bir kaynak hüviyetinde kitap. Dolayısıyla uzun bir geçmişi, bu geçmişi eserleriyle süsleyen birini ve aslında bu ülkeyi yeniden idrak ediyoruz sayfalar arasında gezinirken.

          Yazarın kurgu ve bilimsel gerçekler etrafında yayına hazırladığı kitap, Zülfü Livaneli Edebiyatı ile ilgilenen ve sanatçıya dair daha derinlikli bir araştırma ihtiyacı hisseden okuyucular için bulunmaz bir nimet.

          Yitik Ülke Yayınları aracılığı ile okurlara ulaşan kitap, tüm kitabevlerinde satışa sunulmuş durumda.

CEVAP VER