Şimdi Biz Neyiz? – Pucca Günlük 6 

          Sosyal medyada ünlenerek bugünlere ulaşan Pucca, “Şimdi Biz Neyiz?” isimli en yeni kitabı ile Pucca günlüklerinin altıncısını yayınladı.

          Blog yazılarında yaşadıklarını ve deneyimlerini anlatarak takipçi sayısını hızla artıran Pucca, daha sonra kitap serüvenine atıldı. Sosyal medya fenomenlerinin bir proje çerçevesinde kitapları yayınlandığında en çok ilgi görenlerden biri oldu.

          Popüler kültür, internetle birlikte hayatımızı daha fazla kuşatır oldu ve bu durum çokça olumsuz eleştiriye de neden oluyor. Edebi nitelikteki yazıların geri planda kalışı ya da bırakılışı bunun başlıca nedeni. Yine de, geçmiş yıllara nazaran bilmediğimiz binlerce yaşam ve öykünün ortaya saçılışı ile yaşadığımız karmaşa içerisinde bunun kaçınılmaz olduğu iddia edilebilir. Pucca’nın yaşadıkları ve yazdıklarının sinemaya uyarlanmasının bunun küçük bir örneği olduğunu söyleyebiliriz.

          Acı, eğlence, parasızlık, bol para, gezmek, sarhoşluk ve aşk gibi yaşamın gerçekleri arasında yer alan örnekler, yine Pucca’nın yaşamından kesitlerle sunuluyor kitapta. Yine kendine özgü tarzı ile eğlenceli bir okuma imkanı veriyor Pucca.

          Dex Yayınları tarafından yayınlanan kitap, ilk baskısında elli bin adet basılarak yine yüksek bir satış rakamı hedefliyor.

CEVAP VER