Mirkelam Şarkıları

          90’lı yıllarda “Her Gece” şarkısının klibiyle bir anda ünlü olan ve öncelikle “Koşan Adam” olarak anılan Mirkelam, en yeni albümlerden “Mirkelam Şarkıları” ile yeniden gündemde.

          Mirkelam, kariyeri boyunca seslendirdiği şarkıları başka şarkıcılara yorumlattığı bu özel proje ile güzel bir sürprize imza atmış oluyor. Şarkıcının eserlerini seslendiren isimlerse Teoman, Göksel, Feridun Düzağaç, Kenan Doğulu, Pinhani, Mabel Matiz, Gülşen, Eser Yenenler, Bedük ve Nil Karaibrahimgil.

          Şarkıcıyı meşhur eden “Her Gece” şarkısını Gülşen seslendiriyor albümde. Teoman “Hatıralar” isimli duygusal çalışmaya yeni bir renk katıyor. “Tavla” isimli eğlenceli şarkıda Kenan Doğulu’ya kulak veriyoruz. Göksel “Unutulmaz” ile ses rengine en iyi giden şarkılardan birine yeniden hayat katıyor. Mabel Matiz “Laubali”, Feridun Düzağaç “Erenköy”, Pinhani “Yollar”, Eser Yenenler “Ah Bir Joker”, Nil Karaibrahimgil “Asuman” ve Bedük “Terle” şarkıları ile yer buluyor albümde.

          Şarkıların 6 tanesinin düzenlemesinde en ünlü üç aranjör çalışmış: İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamöz.

          Albüme çekilecek ilk klip için seçilen şarkı ise tahmin edileceği üzere “Her Gece”. Eserin sahibi Mirkelam ile bu albümdeki yorumcu Gülşen’in rol alacağı klip kısa bir süre içerisinde tamamlanarak ekranlarda dönmeye başlayacak.

          DMC etiketiyle yayınlanan albümün Mirkelam şarkılarını sevenler için yeni ve güzel bir deneyim olacağı dile getirilebilir.

CEVAP VER