Gizli Sayılar

Gizli Sayılar

          Önümüzdeki hafta ülkemizin sinema salonlarında vizyona girecek olan “Gizli Sayılar”, en yeni filmler arasında en çok dikkat çekmeye aday filmlerden.

          Bu yıl, dram ve biyografi türündeki filmlerin sayıca yüksek olduğu ve aynı oranda karşılık bulduğu bir yıl oldu. Bu film itibariyle çok tanımadığımız ama aslında daha fazla değer görmeyi hak eden üç kadının yaşam öyküsüne konuk olacağız.

          Filmin kadrosundaki isimlerin rollerinin hakkını verebilmek için bireysel çalışmalara da yer verdiğini belirtmeliyiz. Örneğin başrol oyuncu kadrosundaki ilk isim olan Taraji P. Henson, canlandıracağı karakteri daha iyi yansıtabilmek gayesiyle gerçek hayattaki kişiyle görüşerek hayatı hakkındaki ayrıntılara vakıf oldu.

          Filmin yönetmenliğini üstlenen isim Theodore Melfi. Senaryoda Allison Schroeder imzası var. Müzikler Pharrell Williams yönetmenliği ve Hans Zimmer işbirliği ile kotarılmış. Oyuncu kadrosunun belkemiğini Taraji P. Henson, Octavia Spencer ve Janelle Monáe oluşturuyor. Hepimizin çok yakından tanıdığı Kevin Costner, filmin sürpriz isimlerinden biri. Ayrıca Jim Parsons, Kirsten Dunst, Aldis Hodge ve Glen Powell oyuncular arasında göze çarpan diğer isimler.

Özet:

          NASA’da görev yapan Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson, alanlarında büyük başarılar elde eden, problem çözmekte oldukça zeki kadınlardır. Büyük önem taşıyan yeni bir operasyonda onlara yine kilit bir iş düşmektedir: Dünya yörüngesine ulaşmaya çalışan astronot John Glenn’in bu işi kotaran ilk ABD’li olmasına yardımcı olmak.