15. Filmmor Kadın Filmleri Festivali

          Her yıl daha sağlam adımlar atarak daha fazla izleyicinin ilgisini çeken Filmmor Kadın Filmleri Festivali, bu yıl 15. kez düzenleniyor. Festivallerle ilgili en yeni gelişmeler arasında öne çıkan organizasyon, önümüzdeki ayın 11’inden itibaren gündeme damgasını vurmaya hazırlanıyor.

          Filmmor, kadın filmlerine ve kadınların da sinema dünyasında olduklarına dair yaptığı vurgu ile yola çıkan bir oluşum. Onca yıldır birçok filmin yer aldığı festivaller düzenleyerek farklı şehirlerdeki izleyici kitlesine başarıyla ulaşıyor.

15. Filmmor Kadın Filmleri Festivali-en yenileri-2

          Elbette ki festival sadece film gösterimleri ile sınırlı değil. Her yıl konuk olarak festival organizasyonuna katılan kadın sinemacıların söyleşileri de etkinlik kapsamında yer alıyor. Ayrıca forum, atölye, toplu gösterim gibi aktivitelerle pozitif bir sinerji yaratmayı başarıyor festival.

          Bu yıl festival kapsamında tam 41 film izleyicilerle buluşacak. Yine forum ve söyleşilerle atölye çalışmaları ilgilenenlerin katılımına açık. 11 Mart tarihinde İstanbul’da başlayacak etkinliklerin ardından farklı şehirlere konuk olunacak. Adana, Bodrum, Çanakkale, Giresun, Mersin ve İzmir, festivalin konuk olacağı diğer şehirler. Tüm şehirlerdeki etkinliklerin son bulduğu tarih ise 30 Nisan.

          Son olarak, bütün şehirlerdeki festival etkinliklerinin ücretsiz olacağını sözlerimize ekleyelim.

CEVAP VER