Aşık Kedi – Özlem Anar

          Yeni yılın en yeni kitaplarından “Aşık Kedi”, hepimizin yakından tanıdığı İhsan Oktay Anar’ın eşi Özlem Anar’ın son eseri.

          Özlem Anar, Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan bir önceki kitabı “Kayıp Ruhlar Kitabı” ile güzel bir romana imza atmış ve çokça beğeni almayı da başarmıştı. Eşi İhsan Oktay Anar’ın editörlüğü ve desteğinin bunda büyük rolü olduğunu kestirmek güç değil açıkçası. Her yayınladığı kitap ile deyim yerindeyse olay yaratan yazar, Özlem Anar’ın başarıları ile de konuşulmaya başlandı.

          Özlem Anar, “Aşık Kedi” eserinde zor bir anlatı yöntemi seçerek bir hayvanın gözünden cümleler biriktirmiş. Kitabın kahramanı kedi, İhsan Oktay Anar ile Özlem Anar’ın evine yerleşip insanlara dair gözlem ve fikirlerini paylaşıyor okuyucularla.

          Kedileri tuhaf olarak görürüz ancak eserdeki kedi de bizim tuhaflıklarımızı çarpıyor yüzümüze. Bazen sevgi dolu bir şekilde huzur dolu anlar yaşatırken, bazen de tırmalama gereği hissediyor ve tereddütsüz bir şekilde gerçekleştiriyor bunu.

          İhsan Oktay Anar, popüler gündemden uzak duran ve bu yüzden nasıl biri olduğu, sosyal yaşantısında neler yaptığı gibi konularda merak edilen biri. Aşık Kedi sayesinde onun evdeki hallerine dair ayrıntılar da okuyucularla paylaşılmış oluyor.

          Farklı yönleriyle yazın dünyasına yeni bir soluk getirecek kitap, Çınar Yayınları aracılığı ile okurlarla buluşuyor.

CEVAP VER