Parçalanmış

          Orijinal adı “Split” olan “Parçalanmış”, yarından itibaren ülkemizdeki sinema salonlarındaki en yeni filmler arasına katılıyor. ABD yapımı film, fantastik gerilim türü izleyicilerine güzel bir alternatif olarak sunulacak.

          Filmin yönetmenliğini üstlenen M. Night Shyamalan, aynı zamanda yapım ve senaryo taraflarında da adını gördüğümüz isim olarak dikkat çekiyor. Oyuncu kadrosunda ise James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley, Haley Lu Richardson, Jessica Sula ve Brad William Henke gibi isimleri görüyoruz. Filmin müziklerine imza atan isim ise West Dylan Thordson olmuş.

Parçalanmış-en yenileri-2

          Erkek başrol oyuncusunda düşünülenin aksine bir karar alınmak zorunda kalınmış ve kadro bu son halini almış. Yönetmen Shyamalan’ın yaptığı açıklamalarda filmi kariyerinin en zorlayıcı olanlar arasında birinci olarak nitelendirmesi de dikkat çeken bir unsur.

Özet:

          Kevin, 23 Alter egosu bulunan ve çoklu kişilik bozukluğu tanısı konulan sorunlu bir adamdır. Kişiliğinin en çok yüzeye çıkan yönü ise suça olan zaafıdır. Bir gün market market alışverişi sırasında orada bulunan üç kız kardeşi kaçırır ve evinin bodrumunda alıkoyar. Kızlarla iletişim halindeyken farklı egoları ortaya çıkar ve sürekli değişken bir tavra bürünerek kızları daha da korkutur. Onun saldırgan taraflarını bastırmaya çalışan kızlar, iyi taraflarını açığa çıkararak elinden kurtulmaya çalışacaklardır.

CEVAP VER