Jamiroquai – Cloud 9

          Jamiroquai grubunun merakla beklenen single çalışması “Cloud 9”, en yeniler arasına girdi ve takipçilerinin beğenisine sunuldu.

Jamiroquai Cloud 9-en yenileri-2

          Müzik piyasasına giriş yapmalarından itibaren kendilerine has şarkıları ile büyük sükse yaratan ve ünleri tüm dünyaya yayılan grup, olağanüstü kliplere de imza atmıştı. Jason Kay’ın kurduğu grup, 2000’lerde hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi elde etti. Funk türü müziğin en modern temsilcileri olarak başladıkları kariyerlerinde kederden uzaklaştıran, coşku uyandıran parçalara imza attılar. Grammy Ödülü gibi prestijli bir ödülün de sahibi olmaları, kalitelerinin bir başka göstergesi. Kendi çizgilerinin dışına çıkmadan, gerek şarkı sözleri, gerekse enstrüman ve müzikleriyle hayranlık uyandırmaya devam ediyorlar.

Jamiroquai Cloud 9-en yenileri-3

          Bir süre önce haberini verdikleri “Automaton” albümleri henüz tazeliğini korurken, yayınladıkları Cloud 9 isimli single ile hızlı dönüşlerini yeniden taçlandırmış durumdalar. Grubun solisti, şarkıyla ilgili konuşmaları sırasında yine aynı çizgide ilerlediklerini ve herkesin kendinden bir parça bulacağı şarkılar yapmayı amaçladıklarını da belirtti.

          12 şarkılık “Automaton” albümünde Cloud 9 dışında “Shake It On”, “Dr Buzz”, “Superfresh”, “Vitamin”, “Carla” ve “Summer Girl” isimli şarkılar da dikkat çekiyor.

CEVAP VER