National Geographic’in Yeni Bilim Dizisi: Genius

          Nacional Geographic’in Nisan ayı itibariyle yayına girecek en yeni dizisi “Genius”, bir bilim dizisi olarak hayatımıza girecek. Bu farklı yapımın şimdiden merakla beklendiğini ve özel bir heyecan uyandırdığını peşinen belirtmek gerek.

          Dizi, bilim insanlarının hayatını anlatan bir yapım olarak sektöre büyük bir fark getirecek. Belirlenen konsepte göre her sezon dünyaya damgasını vurmuş bir bilim insanının yaşam öyküsünü izleyeceğiz. Bugün insanlık adına gelinen noktada büyük pay sahibi olan bu karakterleri daha yakından görme ve anlama imkanı bulacak seyirci.

          Genius’un ilk sezonu 10 bölüm olacak şekilde tasarlanmış. Bu giriş sezonunda tüm dünyanın yakından tanıdığı bir dahi canlandırılıyor: Albert Einstein. Unutulmaz başarılara imza atarak hala adından söz ettiren Einstein’in yaşam öyküsü için Walter Isaacson’un kaleme aldığı “Einstein: Yaşamı ve Evreni” kitabı kaynak olarak seçilmiş. Bu sayede oldukça popüler bir yazarın gözünden bir hayat ve başarı hikayesine tanık olacağız.

          Einstein’in yaşamındaki önemli periyotların canlandırıldığı oyunculuklarda Johnny Flynn ve Geoffrey Rush rol almış. Eşi rolünde ise Emily Watson var. Dizinin yapımcılığında Ron Howard gibi önceki yıllarda Oscar Ödülü’ne uzanmış bir ismi görüyoruz. Ayrıca Howard ilk bölümün de yönetmen koltuğunda oturan isim.

          Yönetmeni, oyuncuları ve fikri ile şimdiden konuşulmaya başlanan dizi için geri sayım başlamışken, diğer sezonların dahi merak konusu olduğunu söylemek mümkün.

CEVAP VER