Quartera – Anatolian Side Of Cuba

          Alanlarında oldukça başarılı müzisyenlerin bir araya gelmesiyle oluşan en yeni gruplardan Querta, “Anatolian Side Of Cuba”, albümlerini yayınladı.

          Amerika, alternatif müzik türlerinin üretildiği ve bunların tüm dünya ülkelerindeki insanları etkilediği bir kaynağa sahip. Ülkemizde geniş kitlelerle buluştuğunu söyleyemesek de, kemik bir dinleyici kitlesi tarafından takip edildiğini belirtebiliriz.

          Latin Amerika ülkelerinden esen müzik rüzgarı bahis konusu kitlenin her daim ilgi alanındadır. Quartera grubu, yaklaşık on yıl önce Küba ve aynı bölge merkezli bir sound ile ülkemizdeki enstrümanların sentezi üzerine başlangıç yapmış. Fikir Emir Ersoy’dan çıkmış ve bunu ünlü müzisyen Robby Ameen ile paylaşmış. Alain Perez ise bu ikilinin kafa kafaya vermesinden sonra gruba alınan isim. Türk motiflerini eklemek üzere Altuğ Öncü’nün de katılımı ile grup bugünkü halini almış.

          Anatolian Side Of Cuba albümünde Latin Amerika ezgileri ile Türk enstrümanlarının uyumlu birlikteliğine şahit oluyor dinleyici. Albümde Emir Ersoy’un bestelediği sekiz çalışma mevcut. Stüdyo kayıtlarının tamamlanmasının ardından Sony Music etiketi ile yayınlanan albüm, raflardaki yerini almış durumda.

          Alternatif müzik dinleyicileri için yeni bir soluk olacak albüm, grubun heyecanını yansıtması açısından da önemli bir değer taşıyor.

CEVAP VER