Yedi Bölge & İki Gölge

          İlhan Şeşen ile Ali Osman Erbaşı’nın birlikte çalışarak oluşturdukları “Yedi Bölge & İki Gölge” albümü, en yeniler arasındaki en özgün projelerden.

          İlhan Şeşen, müzik dünyasında ağırlığı olan ve yaptığı müziği uzun yıllardır kitlelerle buluşturabilen sanatçılarımızdan biri. Çok ön planda gibi görünmese de birçok müzisyen ve sanatçı ile birlikte farklı projelerde yer alan ve üretkenliğinden bir şey kaybetmeyen karakterlerden. Hemen her yaştan insana hitap edebilme başarısı da buradan geliyor.

          Ali Osman Erbaşı ile birlikteliği ise epey geçmiş bir zamana denk geliyor. Sanatçının uzun bir süre önce çıkardığı solo albümünde birlikte çalışan ikili, bu albümle yeniden kaldıkları yerden devam ediyor. Üstelik bu kez ülkemizin en köklü müziği olan türkülere yer verdikleri bir projeyle farklarını ortaya koyuyorlar.

          Albümde ülkemizin yedi farklı bölgesinden söz ve müziğinin kime ait olduğu bilinmeyen, yani “anonim” olarak tabir edilen türküler seslendiriliyor. Bağlama ve gitar ikilisi dışında müzik aletinin kullanılmadığı projede, anonim türkülerin yanısıra sanatçılara ait iki türküye de yer verilmiş.

          Müzik konusunda kendini kanıtlamış iki ismin tecrübelerini türküler konusunda da konuşturmaları dinleyiciler açısından da oldukça önemli. Türkü dinlemeyi sevenler için arşive alınmayı hak eden bir albüm olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER