Bir Martin Scorsese Filmi: Silence

          Dünyaca ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin en yeni filmi “Silence”, ülkemizde 17 Şubat Cuma günü itibariyle vizyondaki yerini alıyor.

Silence-en yenileri

          Dram türüne yeni bir örnek olan eser, tarihi bir tema çerçevesinde oluşturulmuş. ABD, İtalya, Japonya ve Meksika yapımı olması da filmin kapsamı hakkında bir fikir verebilir. Fikir aşamasında başrol oyunculuğu için ismi geçen aktör Daniel Day-Lewis idi. Bu ünlü ismin yanısıra Gael Garcia Bernal ve Benicio Del Toro da ilk açıklanan oyuncular arasında görünüyordu. Ancak filmin birtakım sorunlar nedeniyle daha geç bir tarihte çekilmeye başlanması değişiklikleri de beraberinde getirdi ve bu isimler projeden çıkarıldı.

Silence-en yenileri

          Silence’in senaryo çalışmasında yönetmen Martin Scorsese ve Jay Cocks birlikte görev almış. Oyuncu kadrosunda Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Ciarán Hinds, Issei Ogata ve Shinya Tsukamoto isimleriyle karşılaşıyoruz.

          Yönetmeninden oyuncu kadrosuna dek günler öncesinden gündeme oturan ve tartışılan film, ülkemizde de birçok seyirci tarafından merakla bekleniyor.

Özet:

Rodrigues ile Garrpe, onyedinci yüzyılda yaşayan Cizvit papazlarıdır. Kendi kariyerlerine büyük anlamda yol veren fakat daha sonra ortadan kaybolan Ferreira’yı aramak üzere yollara düşmüşlerdir. Bir diğer amaçları ise mensubu oldukları Hristiyanlık dininin misyonerliğini yapmaktır. Bu amaçlar doğrultusunda Japonya’ya ulaşırlar fakat kendi inançları orada hiç de hoş karşılanmaz. Zira yaymaya çalıştıkları inanç resmi bir şekilde yasaktır ve bu yüzden şiddet de dahil olmak üzere baskı görürler. İnançları sınanacaktır ve zor günler onları beklemektedir.

CEVAP VER