Yaşam Kürü

          17 Şubat tarihinde ülkemizin en yeni vizyon filmleri arasına katılacak “Yaşam Kürü”, gerilim ve fantastik türünün meraklılarına güzel bir alternatif.

          ABD ve Almanya yapımı filmin çekimleri Hechingen kasabasında gerçekleştirildi. 12 günlük çekimler esnasında setin bulunduğu mekan tam anlamı ile dış dünyaya kapatıldı. İki buçuk saatlik bir hikayeyi konu eden film, seyircilere uzun ve farklı bir seyir vaat ediyor.

Yaşam Kürü-en yenileri-2

          Gore Verbinski’nin yönettiği filmin senaryo tarafında Justin Haythe imzasını görüyoruz. Müzikler ise Benjamin Wallfisch tarafından yapılmış. Dane DeHaan, Jason Isaacs, Mia Goth, Ivo Nandi, Celia Imrie, Lisa Banes, Carl Lumbly ve Adrian Schiller oyuncu kadrosunu oluşturan isimler. Filmin orijinal ismi ise “A Cure for Wellness”.

Yaşam Kürü-en yenileri-3

Özet:

          Lockhart, bir firmada kariyer yapma hayalleri kuran genç bir çalışandır ve bu firma tarafından İsviçre Alpleri’ndeki bir yaşam merkezine gönderilir. Burada kalan şirket CEO’su ile birlikte dönmesi öngörülen genç, burada kalan diğer kişilerde birtakım gariplikler olduğunu fark eder. Tedavi maksadı ile burada görünen kişiler, aslında bambaşka bir amaca hizmet etmektedir. Bu onu tedirgin etmiş ve kaçma isteği doğurmuştur. Ancak hesapta olmayan bir durum gerçekleşir ve birdenbire o da diğerlerinin hastalığına yakalanır. Üstelik hastalığı geçiren kişilerin buradan ayrılmaları da yasaktır.

CEVAP VER