Yılın Bol Ödüllü Filmi: Ay Işığı

          “Moonlight” ya da dilimizdeki ismiyle “Ay Işığı”, yılın bol ödüllü filmi olarak oldukça sükseli bir şekilde ülkemizde vizyona girecek. 17 Şubat Cuma günü itibariyle beyazperdede izleyeceğimiz film, gösterim bulduğu tüm ülkelerde büyük ilgiyle karşılandı.

          Film tam 8 dalda Oscar ödülü adayı gösterilerek daha en baştan kendi adına çıtayı yükseltmiş bir yapım. Dünyanın birçok ülkesinde farklı ödüllere layık görülen film, Altın Küre Ödülleri organizasyonunda dram türündeki en iyi filmi seçilerek büyük ses getirdi.

Ay Işığı-En Yenileri-2

          Filmin yönetmeni Barry Jenkins. Yönetmen, aynı zamanda senaryoya imza atan isim olarak da ön plana çıkıyor. Oyuncu kadrosunda Alex R. Hibbert, Ashton Sanders, Trevante Rhodes, Mahershala Ali, Janelle Monáe ve Naomie Harris isimlerini görüyoruz.

Ay Işığı-en yenileri-3

          Film, zenci bir karakterin çocukluktan başlayarak hayatını ele alıyor. Bu karakterin farklı yaşlardaki halini canlandıran oyuncuların birbiriyle karşılaşmamasına özen gösterilmiş çekimler gerçekleştirilirken. Filme dair en ilginç anekdotlardan birinin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Özet:

          Chiron, sorunlarla dolu bir çevrede dünyaya gelmiştir. Annesi uyuşturucu müptelası, ilgisiz bir kadındır. Bu şartlar altında büyümeye başlayan Chiron, ergenliğe ayak bastığı yıllarda ise akranlarının baskısı ile karşılaşır ve zor bir dönem geçirir. Gençlik yıllarının ardından uyuşturucu tacirliğine bulaşacak ve bu zorlu hayatta kendini kabul ettirmeye çalışırken, kendi iç hesaplaşmasını da yapacaktır.

CEVAP VER