Sinemanın Özü Kısa Film

          Sema Fener’in kaleme aldığı “Sinemanın Özü Kısa Film”, sinema ya da diğer tabiri ile “Yedinci Sanat” meraklılarının ilgisini çekebilecek en yeni eserlerden. Son yıllarda görmeye ve izlemeye daha fazla alıştığımız kısa filmler hakkında verdiği kapsamlı bilgilerle sektör içerisindekiler için de güzel bir kaynak.

          Kısa filmler, çarpıcı hikaye ve senaryoları ile izleyicilerde farklı bir etki bırakma özelliğine sahip. Birçok yönetmenin kariyer başlangıcında önemli bir basamak olarak da ayrı bir önem taşıyor. İzleyicilerin eleştirel bir gözle bakabilme becerisine de hatırı sayılır bir katkı sağladıkları söylenebilir. Özellikle Kısa Film Festivalleri’nin oluşturduğu atmosferi solumak bile sinemaseverlere olumlu katkılar sağlar.

          Tüm dünyada sinemanın geldiği bugünkü noktaya baktığımızda ise gelişen teknolojinin tüm olanaklarının kullanıldığı, seyir zevkinin buna adapte edildiği bir konjonktür görüyoruz. Internet’in hayatın çoğu alanını pratikleştirme özelliği, elbette sinema için de geçerli. Aynı zamanda kısa zamanda maksimum izleyiciye ulaşabilme olanağı getirmesi de başka bir artısı.

          “Sinemanın Özü Kısa Film” kitabı, bugünün imkanları ile nasıl kısa film çekilebileceğinin kural ve kaidelerini aktaran bir kaynak. Güncel gelişmelerin bu sektöre nasıl yansıdığını merak edenler için de nitelikli bir kılavuz hüviyetinde.

          Kitabı okurlara Yitik Ülke Yayınları ulaştırıyor. Uzun yıllardır kolektif kitaplar dahil olmak üzere birçok kitabı hayata geçiren Kadir Aydemir’in kurduğu Yitik Ülke, bu yıl da yeni proje ve sürprizlerle farkını ortaya koyuyor.

CEVAP VER