İsra ve Sihirli Kitap

          “İsra ve Sihirli Kitap” filmi, en yeniler kategorisinde 10 Şubat tarihi itibariyle yerini alıyor.

          Belçika yapımı film, fantastik macera türünün yeni bir örneği ve ailece izlenebilecek keyifli bir seyre yelken açtırıyor. Senaryosunu Valerie Deridder’in kaleme aldığı filmin yönetmenliğini üstlenen isim ise R. Kan Albay. Ona ayrı bir parantez açmak lazım; zira hem yönetmen, hem oyuncu, hem de yapımcı olarak filme emek vermiş. Senarist Valerie Deridder de oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden.

          R. Kan Albay ile Valerie Deridder’in dışında Sven Van Der Linden, Isra Dela, Turan Çelik, Sven De Ridder, Joke Devynck ve Inge Geuens gibi isimler de filmin diğer oyuncuları.

          Filmin bir diğer sürpriz ismi ise hepimizin yakından tanıdığı biri: Tamer Karadağlı. Papa rolü ile karşımıza çıkan oyuncu, yapıma renk katanlar arasında yerini almış.

Özet:

          Dokuz yaşlarında şirin bir kız çocuğu olan İsra, öğrenim gördüğü okulun düzenlediği bir geziye katılır. Gezi sırasında bir kütüphane keşfeder ve çok geçmeden buranın sihirli olduğunun ayırdına varır. Üstelik kütüphanedeki kitaplardan birinin içerisinde bir çocuğun esir olduğunu görür ve ona yardım etmek üzere o da kitaba girer. Okul gezisiyle başlayan yolculuğu, bu kez yeni yüzlerle karşılaşacağı masalsı bir maceraya dönüşecektir.

CEVAP VER