Fazıl Say – Mozart: Complete Piano Sonatas

          Fazıl Say, 6 CD’den oluşan “Mozart: Complete Piano Sonatas” albümü ile en yeniler arasında kulaklarımızın pasını silmek üzere yer alıyor.

          Ülkemizde yetişen en iyi ve en ünlü sanatçıların günümüz itibariyle en bilineni olan Say, gurur kaynaklarımızdan biri. Dünya çapında aldığı ödüller ve gördüğü saygı ile göğsümüzü gerçek anlamda kabartıyor yıllardır.

          Zamanının çoğunu yurtiçi ve yurtdışı konserlerine ayıran sanatçıyı takip etmek gerçekten de zor. Kısıtlı vaktine rağmen üretkenliğinden ödün vermemesi de onu farklı kılan özelliklerden. Geçtiğimiz yıldan itibaren sanatçının bitmek bilmeyen koşuşturması soluk soluğa devam ediyor.

          “Mozart: Complete Piano Sonatas” albümü daha önce yurtdışında lansmanı yapılan, 14 Şubat tarihinde ülkemizdeki müzikseverlerin beğenisine sunulacak bir çalışma. Sanatçının tüm kariyeri özelinde farklı bir yere koyduğunu belirtmesi ile birlikte dinleyiciler için de ayrı bir önemi olacak.

          Albüm üzerine yaptığı açıklamalarda, tüm hazırlık ve kayıt aşamalarında olabildiğince doğallığa ulaşmayı hedeflediğini söyledi Fazıl Say. Mozart eserlerini basit haliyle çalmanın mümkün olmadığının bilinciyle hareket ettiğini özellikle belirtti. Mozart sanatındaki tüm unsurları bedene akıtarak, onunla yaşayarak ve soluk alarak icra etme gayesiyle çalıştığını vurguladı.

          Ortaya çıkan eser, sanatçının en kapsamlı ve en değer verdiği eser olarak hepimizin huzuruna çıkıyor. Hazırlık süresince duygusal olarak çok özel anlar yaşadığını ifade eden Fazıl Say, eminiz ki bu duyguları konserlerinde seyircilerine de yaşatacak.

          Son olarak, albümün Ada Müzik etiketiyle piyasada yerini alacağını ekleyelim.

CEVAP VER