Logitech BRIO 4K Ultra HD Webcam

          Bilgisayarlar için çevresel aygıtlar üreten Logitech, dünyanın ilk 4K çözünürlüğe sahip web kamerası olan Logitech BRIO ‘yu satışa çıkardı.

          İlk çıktıkları dönemde çok popüler olan web kameraları günümüze gelene kadar eski popülerliğini kaybetse de internet yayıncılığının gelişmesiyle tekrar gün yüzüne çıktılar. Twitch, YouTube ve benzeri kanallar üzerinden yayın yapan birçok yayıncı yüksek çözünürlüklü web kameralara ihtiyaç duymaya başladı.

Logitech BRIO 4K Ultra HD Webcam-en yenileri

          4K çözünürlüğe sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Logitech BRIO, bu çözünürlükte saniyede 30 kare görüntü veriyor. 1080p Full HD ve 720p HD kayıtlarda ise saniyede 60 kare çekim yapabiliyor. Windows Hello ve benzeri yüz tanıma programlarıyla da uyumlu olarak çalışan BRIO, 5x dijital yakınlaştırma özelliğine de sahip. Ayrıca yakınlaştırma sırasında görüntünün oldukça net kalması etkileyici. Ancak yüksek veri akışı nedeniyle 4K video kaydedebilmek için bilgisayarınızın USB 3.0 Portuna sahip olması gerekmekte.

Logitech BRIO 4K Ultra HD Webcam-en yenileri

          RightLight Teknolojisi kullanan Logitech BRIO, HDR özelliği ile daha doygun bir görüntü veriyor. Ayrıca bu teknoloji sayesinde farklı ışık seviyelerindeki ortamlarda da oldukça net çekimler yapılabiliyor. Üzerinde bulunan ışık sensörü ile derinlik ölçümü de yapabilen kamera, yine üzerindeki çift yönlü mikrofon ile iyi bir gürültü yönetimini sağlıyor.

          199$’lık etiketiyle piyasaya sunulan Logitech BRIO, henüz daha ülkemizde satışa sunulmadı. Yayıncıları hedefleyen Logitech, bakalım bu pazarda ne kadar etkili olacak.


CEVAP VER