Swiss Army Man

          Ülkemizde 10 Şubat tarihinde vizyona girecek olan en yeni filmler arasında “Swiss Army Man” de var. ABD yapımı film dram, macera ve fantastik unsurlarıyla izleyicilerin hayli ilgisini çekmeye aday eserlerden biri.

Swiss Army Man-en yenileri-2

          Filmin çekimleri 22 gün gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmış. Film Ekimi programı içerisinde de kendine yer bulan yapım, izleyicilerin çoğundan tam not almayı başarmıştı. Etkileyici ve farklı senaryosunun bunda etkili olduğu su götürmez bir gerçek.

          Yönetmenliğinde Dan Kwan ile Daniel Scheinert’i gördüğümüz Swiss Army Man’in senaryosu da bu iki isim tarafından kotarılmış. Oyuncu kadrosunda Paul Dano, Daniel Radcliffe, Mary Elizabeth Winstead, Timothy Eulich, Antonia Ribero ve Marika Castee gibi isimlerle karşılaşıyoruz.

Swiss Army Man-en yenileri-3

          İlginç bir film seyrederek zamanını değerlendirmeyi düşünenler için eserin güzel bir seçenek olabileceğini söyleyebiliriz.

Özet:

          Hank, ıssız bir ada içerisinde bir başınadır ve bir gün yurduna döneceği günlerin hayalini kurmaktadır. Ancak zamanla tüm umutlarını yitirerek yaşamını sonlandırma kararına ulaşır. Bu niyetini gerçekleştirecekken beklenmedik bir gelişme sonucunda kıyıda bir cesedin varlığı ile karşılaşır. Bu ölü adamla farklı bir iletişim yoluna geçecek ve yaşamının devamında yine hayallerine sarılarak yeni bir mücadeleye girişecektir.

CEVAP VER