Enkaz

          “Enkaz”, Cuma günü vizyona girecek olan en yeni Türk Sineması örneklerinden. Dram türünün son örneklerinden biri ve hatta trajik öyküsü ile izleyicide sarsıcı etki bırakan bir hikayesi var.

          Alpgiray M. Uğurlu’nun hem senaristliğini, hem de yönetmenliğini üstlendiği film, bu ismin ikinci uzun metrajlı çalışması olarak da literatürde yerini aldı.

Enkaz-en yenileri-2

          Filmin başrollerinde Berke Üzrek ve Akasya Asiltürkmen’i görüyoruz. Berke Üzrek daha önce rol aldığı birçok dizide başarılı oyunculuğu ile sektördeki yerini sağlamlaştıran isimlerden. Özellikle “Behzat Ç.” isimli polisiye dizide canlandırdığı karakterle daha fazla izleyici tarafından tanındı. Akasya Asiltürkmen ise uzun yıllardır dizi ve film sektöründe çeşitli rollerle karşımıza çıkmış bir isim. Hatta arada şarkı sözlerine katkı yapacak kadar farklı yeteneklere sahip olması ile de hafızalarda yer etti.

          Hiç alakasız iki insanın dramatik bir olay vesilesiyle yollarının kesişmesini anlatan eser, farklı hikayesi ile seyircinin ilgisini çekmeye aday.

Özet:

          Yüksek şiddetli bir deprem sonucunda enkaz altında kalan Nisa, yaşam mücadelesi vermektedir. Telefonunu kullanamamaktadır ve son çare olarak sesini duyurmaya çalışır. Doğadaki hayatı deneyimlemek için bir başına kamp yapan Barış, bu deneyimin ayrıntılarını her gün kamera ile kayıt altına alan biridir. Bu iki karakterin hayatı bir anda kesişecektir.

CEVAP VER