Altan Çetin – Buraya Kadar

          Artık bir vokal olarak da Türk Pop Müziği sektöründeki yerini sağlamlaştıran Altan Çetin, en yeni single çalışması “Buraya Kadar” ile sevenlerinin karşısında.

          Altan Çetin, epey bir süre söz yazarlığı ile adından söz ettiren, hatta birçok şarkıcının yeni albümü için ilk başvurduğu isim olarak öne çıktı. Popüler olduğu dönem, İzel’in albümüne verdiği şarkılarla birlikte başladı. Üretkenliği ve yazdığı şarkıların hemen hepsinin hit olma başarısı göstermesiyle tam olarak aranan isimdi. Özellikle Hande Yener ismi zikredildiğinde direkt olarak onun da adı geçiyordu.

Altan Çetin-Buraya Kadar-en yenileri-2

          Yıldızının parlamasından itibaren pek çok şarkıcının albümde yer verdiği şarkıların altında onun imzasını gördük. Aralarında Nilüfer, Ebru Gündeş, İbrahim Tatlıses gibi önde gelen isimler de onun eserlerini seslendirdi.

Altan Çetin-Buraya Kadar-en yenileri-3

          Aradan geçen uzun zaman sonrasında bu kez yorumcu kimliğiyle karşımıza çıkıyor Altan Çetin. “Buraya Kadar” isimli çıkış şarkısının söz ve müziğine yine kendisi imza atmış. Düzenleme kısmında ise Ali Tolga Demirtaş görev almış.

Altan Çetin-Buraya Kadar-en yenileri-4

          Şarkının klibi için İstanbul’daki bir stüdyo seçilmiş. Aynı gün başlayıp biten çekimlerin ardından ortaya fantastik öğelerle süslenen oldukça farklı bir çalışma çıkmış. Klibin yönetmenliğini üstlenen isimse Teoman Topçu.

Altan Çetin-Buraya Kadar-en yenileri-5

          Şarkıcının geçmiş başarısını yorumculukta da tekrarlayıp tekrarlayamayacağı şimdiden merak konusu. Elbette ki bunu ilerleyen günlerde zaman gösterecek.

CEVAP VER