Yarım Kalan Bazı Aşklar

          “Yarım Kalan Bazı Aşklar”, kış mevsiminin birçoğumuza melankolik bir ruh hali yüklediği şu günlerde kitap dünyasına giren en yeni romanlardan.

          Üç karakterin başrolde olduğu bir öykünün içerisinde aşka, aile olmaya ve dostluğa dair sorgulamalara sürükleniyor okuyucu kitabı okurken. Zeynep, Arda ve Beyza karakterleri, hayatın farklı bölgelerinden gelerek yine farklı bir romanın kahramanı oluyorlar. Romanın teması doğrultusunda ilerlerken, bir yandan da insan olmanın, insan hissiyatının kaçınılmaz gerçeği ile kuşanıyor okur: Türüne inanmak. Tüm olumsuz özellikleri üzerinde toplayarak ya da bunların bazılarını öne çıkararak dünyayı kötü rüzgarlarla donatsa da insana inanmak.

          Eser, Ece Karaağaç tarafından yazılan bir roman. Üstelik yazarın ilk roman çalışması olma özelliği ile de dikkat çekiyor. Kitap için yapılan tanıtımda bu özellik vurgulanırken, öykünün cesur bir giriş olduğuna da dikkat çekilmiş.

          Alakarga Yayınevi tarafından okur ve raflara ulaşan Yarım Kalan Bazı Aşklar, Türk Edebiyatı’nın yeni örneklerine ilgi duyanlar için tercih edilebilir. Seçeneklerin giderek arttığı yayın dünyamızda bu dönemin öne çıkan eserleri arasına girdiğini de belirtelim son olarak.

CEVAP VER