İclal Aydın – Unutursun

          İclal Aydın, “Unutursun” isimli romanı ile edebiyat dünyasında en yeniler arasına girdi.

          Önce televizyon ekranlarından tanıdığımız İclal Aydın, oyunculuk, program sunuculuğu gibi işlerle kısa sürede ön plana çıkan isimlerden biri oldu. Daha sonra köşe yazılarıyla da gördüğü ilgiyi sürekli artırma başarısı gösterdi. Samimi ve içten duruşu, bunu yazılı ve görsel çalışmalarında güzel bir şekilde aktarması söz konusu başarıda büyük bir etken oldu.

          İclal Aydın, bu kez bir roman çalışması olan “Unutursun” ile yeniden sevenleriyle buluşuyor ve bir sürprize imza atıyor. Kitap kapağında “Bizi birbirimize düğümleyen yollara rağmen” notuyla yine hüzünlü bir buluşmaya çağırıyor adeta.

          Kitabın tanıtımında “aşk için giden, kalan ve ölenin öyküsü” şeklinde kısa bir özet cümlesine yer verilmiş. “Unutursun“, bizi eski İstanbul, Kapadokya, Ankara etrafında dolaştırıyor. Gayrimüslim ve Müslümanların yaşayış ve dayanışmalarından kesitler sunuyor. Kitabın ana karakteri Hacı Gavras ve diğer üç karakter Samire, Loran ve Yaşar ile bir unutma serüvenine sürüklüyor.

          Artemis Yayınları tarafından okura ulaştırılan roman, İclal Aydın’ı daha farklı ve güzel bir köşeye oturtacak okurların kalbinde. Aşkın, unutmanın zamanla harmanlandığı dünyamızda bir kez daha hüzünlü bir hikayeye girmenin o garip tadını hissedecek kitabı okuyanlar.

CEVAP VER