Depeche Mode Yeni Albümü Spirit İle Geliyor

          Depeche Mode, en yeni albümü “Spirit” isimli albümüyle önümüzdeki ay yeniden aramıza dönüyor.

          “New wawe” akımının dünyadaki en iyi temsilcisi olan grup, sevenleri için birden fazla anlama geliyor. Karizmaları, şarkı sözlerindeki derinlik, müzikal altyapılarının özgünlüğü gibi unsurlar onları tüm dünyada üst sıralara taşıdı. Kemik dinleyicileri için eşsiz olarak nitelendiriliyor ve kelimenin tam anlamıyla yere göğe sığdırılamıyorlar.

          90’lı yıllarda popülerliği perçinlenen grup, ilk albümleri ile büyük bir başarı yakalamış ve ünleri bütün dünyaya yayılmıştı. Her albümleri ile ABD ve Avrupa’da satış rekorlarına ulaşan Depeche Mode‘un albümlerini 4 yılda bir yayınlamak gibi kendilerine özgü bir gelenekleri var.

Depeche Mode-Spirit-en yenileri

          Yine aynı sürenin geçmesinin ardından, yeni albümleri “Spirit” ile tüm dinleyicilerine yeniden “Merhaba” demeye hazırlanıyor grup. “Where’s The Revolution” isimli şarkılarını yayınlayarak bunu bir nevi gerçekleştirmiş durumdalar hatta.

          Grubun solisti Dave Gahan, yaptığı açıklamalarda yeni bir ekiple çalıştıklarını ve yapımcıları James Ford ile fevkalade başarılı bir uyum yakaladıklarını belirtti. Bu açıklamanın ardından albümle ilgili beklentiler de epey artmış durumda.

          Grup, albüm ile birlikte sosyal bir projeyi de hayata geçirmeyi planlıyor. Buna göre Ruanda, Kenya ve Etiyopya gibi ülkelerdeki susuzluğa çare bulabilmek amacıyla albümün tüm gelirini buralara aktarmayı düşünüyorlar. Albümün yayınlanmasının ardından Avrupa turnesine çıkacakları da gelen haberler arasında.

          Bir süre önce video single koleksiyonu çalışmasının bu yıl içerisinde yayınlanacağının müjdesini veren Depeche Mode, bu yıl kuvvetli bir rüzgar estirecek gibi görünüyor.

CEVAP VER