Samsung Notebook Odyssey

          Samsung, gittikçe genişleyen oyuncu donanımları pazarına da göz dikti. En yeni serisi Notebook Odyssey ile oyunculara hitap edecek olan marka, bu alanda da başarısını göstermeye niyetli.

Samsung Notebook Odyssey-en yenileri

          Bugüne dek standart kullanım için dizüstü bilgisayarlar üreten Samsung, Odyssey Serisi ile kendi bünyesinde bir ilke imza attı. Samsung Notebook Odyssey, 17.3” ve 15.6” ekran boyutlarına sahip olan iki farklı model ile piyasaya çıkıyor. Samsung’ un ekran üretimindeki başarısı burada da dikkatleri üzerine çekiyor. Bilgisayarların ekranları Anti-Glare (Yansıma yapmayan mat ekran) ve Full HD (1920×1080) çözünürlüğe sahip. 17.3” lik model 300 nit parlaklık değerine ulaşırken, 15.6” lik modelde 280 nit parlaklık değeri sunulmuş.

Samsung Notebook Odyssey-en yenileri

          Samsung Notebook Odyssey‘ de, işlemci cephesinde Intel’ in en yeni serisi olan Kaby Lake (7th Gen.) dört çekirdekli i7 işlemciler kullanılmış. Küçük olan 15.6” lik modelde 32 GB a kadar RAM desteği verilirken, bu sınır 17.3” lik daha büyük modelde ise 64 GB olarak belirlenmiş. Grafik kartı olarak 17.3” lik model hakkında henüz bilgi vermeyen Samsung, 15.6” lik model için Nvidia’ nın GeForce GTX 1050 kartını kullanmaya karar vermiş. Son dönemlerde büyük ilgi gören LED aydınlatmalı klavye de unutulmamış. İki modelde de LED aydınlatmalı klavyeye yer verilirken, büyük olan modelde RGB LED kullanılarak bir fark yaratılmış. 15.6” lik model 2.53 kg ile başarılı bir kütle değerine sahipken, 17.3” lik model, artan boyutları ve hacmi ile 3.79 kg. Ama diğer oyuncu dizüstü bilgisayarlarıyla karşılaştırıldığında daha iyi değerlere sahip olduğunu görebiliyoruz.

Samsung Notebook Odyssey-en yenileri

          Özellikle Asus, MSI, Dell ve Monster gibi markaların çok önemsediği bu sektörde, Samsung Notebook Odyssey ile iyi bir başlangıç yapmaya hazırlanan Samsung’ un ne ölçüde başarılı olacağı merakla bekleniyor.

CEVAP VER