Çünkü Bize Aşk Kaldı – 250 Ünlüden Aşk Sözleri

          Aşk ile ilgili yazılan en yeni kitaplar arasına giren “Çünkü Bize Aşk Kaldı”, okuyucuyu hayli ilginç bir özlü söz yolculuğuna davet ediyor.

          Herkesin kendince bir tanım getirse de nihai olarak tam olarak tanımlanamayacağı sonucuna yaklaştığı aşk duygusu, en naif gerçeklerimizden biri. Bazen bir kişinin hayatında özne haline gelerek olumlu ya da olumsuz bir serüvene sürükler. Bazense bir toplumu etkileyecek kudretteki birinin hayatına yerleşerek, birden fazla topluma hiç umulmadık olaylara neden olabilir aşk. Tarihin aşk öykülerinden dolayı seyrini değiştirdiği zamanlar da vakidir.

          Onun özlemiyle yanıp tutuşan biri yerine alay eden birine gidip afallatabilir ve esir alabilir aşk. Kendini bekleyen birine olumlu cevap verip pişmanlıktan pişmanlığa, mutsuzluktan mutsuzluğa sürükleyebilir. Hiçbir tanımımıza tam anlamıyla sığmaya yanaşmadığı gibi, ne yapacağı da belli olmaz yani.

          Çünkü Bize Aşk Kaldı“, dünya çapında şöhret olma başarısı yakalayan ünlü kişiliklerin aşk hakkındaki sözlerinden oluşuyor. Mozart, Nietzsche, Sylvester Stallone ve Ingrid Bergman başta olmak üzere 250 ünlü ismin aşka bakışına dair kesitler sunuyor. Acı acı gülümseten, hüzünlendiren, kahkaha attıran ya da iç burkan aşk sözleriyle baş başa bırakıyor okuyucuyu.

          Aliye Gümüş Bekle’in hazırladığı derleme, Librum Kitap tarafından yayına sunulmuş. Son olarak, kitabın tanıtımında kullanılan sözü paylaşalım: “Aşkın gücü, güce duyulan aşkı yendiğinde, dünyaya barış egemen olacak.”

CEVAP VER