Özgüveninizi Arttırmanın 100 Yolu

          Özgüven, kendini tam anlamıyla ifade edebilmek ve gerçekten var olabilmek için en çok ihtiyacımız olan duygu durumu. Sosyal ve iş yaşantımızda başarı sahibi olabilmemizin yolu da buradan geçiyor. Bu yüzden özgüven eksikliği uzun zamandır üzerinde düşünülen ve fark edildiğinde düzeltilmeye çalışılan bir durum oldu. Küçük yaşlarda tecrübe edilen psikolojik unsurların buna etkisi hakkında bilimsel olarak ele alınmış çok sayıda araştırma var. “Özgüveninizi Arttırmanın 100 Yolu” kitabı, çoğu zaman bireysel olarak aşmaya çalıştığımız özgüven eksikliğine dair ipuçlarıyla en yeniler arasında.

          Kitabın konu ile ilgili ana vurgusu, özgüveni belirleyen faktörlerin düşünmek ve fikir sahibi olmaktan geçtiği. Düşünüp geliştirilen ve bir zaman sonra hayallere dönüştürülen fikirlerin özgüvenle direkt bağlantısını ortaya koyuyor. Bunun için gerekli olanınsa insanın özgüveninin farkına varması ve onu odak noktası olarak kabul etmesi olduğunu vurguluyor.

          Aslında her insanda bulunan fakat bir nedenle hasara uğrayan özgüveni yeniden kazanabilmek için onunla yüzleşmemiz ve iletişim halinde olmamız gerektiğini tekrar fark ediyoruz kitapla birlikte. Zamana ve hayata daha doğru bir şekilde tutunabilmek ve daha kaliteli bir hayat sürebilmek için öncelikli ihtiyacımızın o olduğuna ikna oluyoruz.

          Barton Goldsmith’in kaleme aldığı “Özgüveninizi Arttırmanın 100 Yolu”, Platform Yayınları aracılığı ile raflardaki yerini aldı. Hepimizi ilgilendiren özgüven duygusuna daha yakın bir bakış atmak için değerlendirilebilir kitap.

CEVAP VER