Amatörler Gecesi

          Sezonun en yeni filmlerinden “Amatörler Gecesi”, önümüzdeki hafta itibariyle ülkemizde vizyona girme hazırlığında.

          Orijinal adı “Amateur Night” olan film, ABD yapımı bir komedi filmi. Kış mevsiminin soğuk ve kasvetli havasından sinema salonlarına sığınan seyirciler için mizah dolu saatler geçirmek anlamına geliyor.

Amatörler Gecesi-en yenileri-2

          Filmde öncelikle iki yönetmeni bir arada görüyoruz; bu isimler Lisa Addario ile Joe Syracuse. Yönetmenliği üstlenen bu iki isim, senaryo kısmını da aynı şekilde üstlenmiş. Başrol oyunculuklarında Jason Biggs, Janet Montgomery ve Ashley Tisdale’yi görüyoruz. Ayrıca Bria Murphy, Jenny Mollen, Adrian Voo ve Steven Weber, bu oyunculara eşlik eden isimler olarak göze çarpıyor.

Amatörler Gecesi-en yenileri-3

Özet:

          Mimarlık fakültesinde öğrenim gören Guy Carter, mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısı yaşamaya başlamıştır. Üstelik evlenmiştir ve bir bebeği olacaktır. İşsizlik süreci epey bir zaman sürünce eşi devreye girer ve internet ilanlarına başvurur. Bir şoför ilanına başvurur ve kabul edilir ancak bu iş kafasında canlandırdığı gibi değildir. Görevi konsomatrislik yapan kadınları çalıştıkları mekana bırakmaktır. Bir süre sonra arkadaşlık kurduğu üç konsomatrisle sıradışı bir gece yaşar. Bu durumdan sonra kendini sorgulamaya başlayan Carter, onlara nasıl biri olduğunu kanıtlama çabasına girişecektir.

CEVAP VER