Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi – National Geographic

          Hastalıkların her yaştan insanda vuku bularak ölüme varan sonuçlar doğurması sağlıklı yaşam konusuna daha fazla eğilmemize neden oldu. Beslenme ve yaşama alışkanlıklarının değişmesi, hayatımıza giren kaynaklara eklenen maddelerin kötü etkisi gibi sebepler sağlık konusundaki endişeleri artırıyor. Artan nüfus, değişen teknoloji ve dönüşen kaynaklarla bir yandan modern çağın getirilerini deneyimlerken, bir yandan da olumsuzlukların anlamını çözmeye çalışıyoruz. Modern tıp her ne kadar ilerlemiş olsa da, bitkiler her daim dayanağımız olmayı sürdürüyor. “Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi”, National Geographic, birçok hastalığa şifa olan bitkilerin derlendiği bir kitap.

          Bedeni ve dolayısıyla günlük yaşamı daha sağlıklı bir hale getirmek isteyenlerin kılavuzu olacak kitap, konunun uzmanları tarafından detaylı bilgiler verilerek oluşturulmuş. Vücudumuzda meydana gelen ağrılara, ruhsal sıkıntılara hangi bitkilerin iyi geldiğine dair bilgi ve fikir sahibi olmayı sağlıyor bir bakıma.

          Hürriyet Kitap aracılığı ile yayınlanan kitaba emek veren isimlerse Rebecca L. Johnson, Steven Foster, Tieraona Low Dog ve David Kiefer.

          Doğal beslenmek ve hastalık ihtimalini en aza indirgemek isteyenlerin ilgisini çekecek kitap, her zaman başvurulacak bir başucu eseri olarak kütüphanelerde bulundurulmayı hak ediyor.

CEVAP VER