Sizi Zengin Edebilirim

          Zengin olmak, varlıklı bir hayat sürmek milyonlarca insanın hayalini süsleyen amaçlardan biri. Yine de oransal anlamda buna çok az insanın ulaşabildiğini, geriye kalan çoğunluğunsa bu hayali gerçekleştiremeden bu dünyadan göçtüğü malumdur. Zenginlik bazen tek faktöre bağlı bir şekilde ulaşılabilen bir hayalken, bazen de ayrı faktörlerin bir araya gelmesi ya da getirilmesiyle ulaşılabilen bir gerçekliktir. Maddi zenginlikten çok başka bir anlamı olan manevi zenginlik ise daha da meşakkatli bir karşılığa denk gelir. Maddi zenginlik sahiplerinin az bir yüzdesinin bundan yoksun olması bambaşka bir konudur. “Sizi Zengin Edebilirim”, özgüven dolu başlığı ile zenginliği yeniden gözden geçirmeye çağıran bir kitap.

          Kitabın yazarı Paul McKenna, maddi zenginlik dışında mutlu ve kaliteli bir hayat sürmenin zorunluluğına dair bir araştırma ile oluşturmuş bu eseri. Başarı, zenginlik ve mutluluğu yakalayarak öncü olanların farklı düşünmek suretiyle bu seviyeye gelebildiklerinin altını çiziyor.

          Hayata farklı bir şekilde bakmayı ve algılamayı sağlayan psikolojik yöntemler sunarak istenilen zenginliğe ulaşmanın mümkünlüğünü vaat ediyor yazar. Bu yöntemleri geliştirirken dünyada en zenginler sıralamasına girmeyi başaran kişilerle görüşerek daha yetkin bir kaynak oluşturmuş ayrıca.

          Yazarın kariyerinden de söz etmekte fayda var. Paul McKenna, daha önce uykusuzluk, sigara tiryakiliği, kilo problemi ve stres mağduru kişilere özellikle TV ekranlarında yardım ederek ünlenmiş bir kişilik. Tüm dünyada farklı alanarda şöhret sahibi olan kişilerle çalışarak uzmanlığını perçinlemiş bir isim.

          Düşünce yapısını ve dolayısıyla bakış açısını değiştirerek hayatını anlamlandırmak isteyenler için bir kılavuz niteliği taşıyor kitap. Pegasus Yayınları aracılığı ile ülkemizde okuyuculara ulaşan kitap, ücretsiz hipnoz CD’si ile satışa sunuldu.

CEVAP VER