Fırıldak Ailesi: Batsın Bu Orta Dünya

          Yarı yıl tatiline az bir zaman kala küçükler için hazırlanan en yeni animasyonlar da vizyona ekleniyor. Televizyon ekranlarında boy gösterdiğinden itibaren büyük igi toplayan “Fırıldak Ailesi”, 3 Şubat itibariyle sinema versiyonu  “Fırıldak Ailesi: Batsın Bu Orta Dünya” ile sinema perdesinde.

Fırıldak Ailesi-Batsın Bu Orta Dünya-en yenileri-2

          Bir Varol Yaşaroğlu eseri olan Fırıldak Ailesi’nin sinema versiyonunda yönetmenliği H. Can Dizdaroğlu ile Berk Tokay paylaşıyor. Senaryoda yine H. Can Dizdaroğlu imzasını görüyoruz. Karakterlere ses veren kadro ise hayli kalabalık ve yakından tanıdığımız ünlü isimlerle oluşturulmuş.

          Bülent Kayabaş, Eser Yenenler, İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç, Mahmut Tuncer, Yılmaz Vural, Tülay Bursa, Murat Boz, Gülen Karaman ve Tayfun Talipoğlu başlıca isimler olarak seslendirme işini üstlenmiş.

Fırıldak Ailesi-Batsın Bu Orta Dünya-en yenileri-3

          Bir BKM ve Necati Akpınar yapımı olarak hazırlanan film, ailece geçirilecek eğlenceli dakikalar vaat ediyor.

Özet:

          Fırıldak Ailesi kendi sıradan hayatlarını yaşarken, bir gece garip bir olay gerçekleşir ve köyde ne kadar kadın varsa hepsi kaçırılır. Kadınları bulmak için Sabri Fırıldak ile dostlarının türlü yaratıkların bulunduğu ormana girmesi gerekmektedir. Karşılarında kötülüğün simgesi “Tarumar” vardır ve kadınları kurtarabilmenin yolu onunla savaşmaktan geçmektedir.

CEVAP VER