Hakan Bıçakçı – Otel Paranoya

          Türk Edebiyatı‘nın farklı eserleriyle öne çıkan yazarlarından Hakan Bıçakçı‘nın en yeni eseri “Otel Paranoya”, okurlarıyla buluşuyor.

          Hakan Bıçakçı, fantastik edebiyatın ülkemizdeki az sayıdaki temsilcileriden biri. Henüz yeni yeni geniş kitlelere ulaşan bu tür yazın örneklerine en çarpıcı ürünlerle giriş yaptı. Öykü ve romanlarında gerilim çeşnisiyle okuyucularını sarsmayı başaran yazar, klasmanında en sıradışı görünenlerden biri. Aynı zamanda gazete ve dergilerde de yazarak okuyucusunu kendinden pek mahrum etmiyor.

          Bilinçaltının karakterlere yansıması ve gerçeğin düşe eklemlenerek karmaşık bir hale bürünmesi onun yazılarının çatısını oluşturmaktadır. Geniş hayal gücü ile senaryo çalışmaları yaptığını ve sinema ile de oldukça haşır neşir biri olduğunu da belirtelim.

          Otel Paranoya isimli yeni öykü kitabının diğerlerinden ayrılan bir tarafı var. Kitapta Berat Pekmezci‘nin çizimleri kullanılmış ve yazarın normların dışındaki formatına yeni bir renk katılmış.

          Bugüne dek yazılı ve sosyal medyada kitaptan en çok alıntı yapılan cümle “Klozete pamuk atmak yasaktır.” oldu. Gizemli ve sıkıcı bir otelde ilerleyen öykü, kirli bir atmosfer içerisinde insanın yaşadığı kaybolma ve hatta delirmenin sıradanlaşma seanslarından bir kesit sunuyor.

          Tema ve hayal gücüyle yine okurlarını şaşırtan Hakan Bıçakçı’nın bu son kitabını yayına hazırlayan adres ise İletişim Yayınları oldu.

CEVAP VER