Erkin Koray Vinyl Collection

          Erkin Koray, geçmişte yayınlanan ve büyük ilgi gören iki albümünü plak formatı ile dinleyicisine sunuyor. Böylece iki eski albüm en yeni haliyle bugünün dinleyicilerine de ulaşmış olacak. “Erkin Koray Vinyl Collection”, sanatçının “Gün Ola Harman Ola” ve “Hay Yam Yam” isimli biri 80, diğeri 90’lı yıllara ait iki albümünün titizlikle hazırlanmış plak versiyonu. Sorunsuz bir ses kaydı ve bugünün teknolojisine uyumun üst seviyede olması amacı ile plaklarla ilgili tüm çalışmalar yurt dışında yapılmış.

          “Hay Yam Yam” isimli albüm, yayınlandığı dönemde Erkin Koray’ın farkını ortaya koyduğu bir çalışma olarak dikkat çekmişti. Zira gitar ve bağlama aynı şarkıların ezgisinde birleşilyor ve özgün bir sentezle kulakların pasını siliyordu. Elbette yeterince ses getirdi ve Erkin Koray’a daha fazla dinleyici kazandırdı.

          “Gün Ola Harman Ola” albümü ise Erkin Koray’ın adeta gitar ve rock resitali verdiği bir albüm olarak 90’lı yılların tam ortasına dalmıştı. İlerleyen yaşına rağmen gençlere taş çıkartırcasına bir performans sergilemiş ve yine kendine özgü tarzını yansıttığı şarkılarla sevenlerini coşturmuştu.

          Her iki albüm için bugüne uygun bir dizayn oluşturularak plak versiyonlarının dinleyicilere arşiv nitelikleriyle ulaşması amaçlanmış bu yeni çalışmada.

          Mega Müzik eliyle hazırlanan bu yeni Erkin Koray projesi, uzun bir aradan sonra sanatçının yeni sürprizi olarak karşımıza çıktı. Arşivlerde yer bulmayı hak eden bu plaklar eminiz ki sadık dinleyicilerin koleksiyonlarında yer bulacak.

CEVAP VER